SGO301 เซนเซอร์ก๊าซ โอโซน Gas Sensors Ozone O3 MQ131 Low Concentration 10-1000PPB
รหัสสินค้า: SGO301 หมวดหมู่: ป้ายกำกับ: , , , , , , ,
คำอธิบาย
เซนเซอร์แก๊สโอโซน O3 Ozone Gas Sensor
  • MQ-131 โมดูลเซนเซอร์แก๊สโอโซน
  • ตรวจจับ Ozone low concentration 10-1000 ppB (Part per Billion) 0.01ppm-1ppm
  • Heater Voltage VH 5.0V ±0.1V AC or DC
  • Load Resistance RL Adjustable
  • Sensor character under standard test conditions Heater Resistance RH 34Ω ±3Ω (room tem.)
  • Sensitivity S = Rs(in air)/Rs(in 200ppb O3) ≥ 2
  • Output Voltage △ Vs ≥ 1.0V(in 200ppb O3)
  • Preheat time Over 48 hours
  • Heater consumption PH ≤ 900mW